Lista aktualności i nadchodzących wydarzeń Lista aktualności i nadchodzących wydarzeń

Sprzątanie lasu

W piątkowe popołudnie na terenie leśnictwa Lutowo odbyło się spotkanie w ramach akcji „Sprzątanie świata”. Ogromnym zaangażowaniem wykazali się uczniowie klas: I, II i III ze Szkoły Podstawowej w Lutowie – przy wsparciu swoich wychowawców, leśniczego Dawida Kroplewskiego oraz podleśniczego Przemysława Hermanna.

Po krótkim wstępie dotyczącym zasad bezpieczeństwa, dzieci otrzymały rękawiczki ochronne oraz  worki, a następnie rozeszły się w poszukiwaniu śmieci. Niestety – w krótkim czasie udało im się zebrać ogromną ilość. Wraz z rosnącą górą worków rosła duma najmłodszych z wykonania tej trudnej pracy.

Następnie leśniczy przeprowadził pogadankę na temat możliwości dbania o środowisko w każdym domu. Na zakończenie uczestnicy spotkania zjedli ciepłą grochówkę i otrzymali drobne upominki – po czym udali się do szkoły pod opieką swoich nauczycieli.

Nic lepiej nie wpływa na świadomość najmłodszego pokolenia, jak doświadczenie na własnej skórze efektów niefrasobliwości i braku świadomości osób dorosłych. Liczymy na to, że takie działania pozwolą nam cieszyć się urokami lasu bez śmieci.