Lista aktualności i nadchodzących wydarzeń Lista aktualności i nadchodzących wydarzeń

Konkurs przyrodniczy z leśnikiem

Dnia 15 czerwca odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej. Gościem specjalnym, a zarazem członkiem jury, był Łukasz Gwiździel – leśnik z naszego nadleśnictwa.

W konkursie zorganizowanym przy świetlicy w Słupi wzięli udział uczniowie pięciu szkół z gminy Debrzno: SP Debrzno, MOW Debrzno, SP Uniechów, SP Stare Gronowo i SP Myśligoszcz. Każdą szkołę reprezentowała 4-osobowa drużyna z klasy VI, która przybyła wraz z opiekunami – nauczycielami przyrody.


Konkurs przebiegał w formie podchodów, podczas których uczniowie musieli wykazać się wiedzą przyrodniczą (m.in. znajomością podstawowych gatunków drzew oraz ptaków występujących w Polsce), jak również sprytem, spostrzegawczością i szybkością. 


W zaciętej rywalizacji wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Myśligoszczy, która jako pierwsza przeszła całą drogę zadaniową, zajmując I miejsce, drudzy byli uczniowie ze Szkoły w Uniechowie, a trzeci ze Starego Gronowa. 


Nadleśnictwo Lutówko przygotowało dla uczestników konkursu drobne nagrody. Spotkanie było okazją do rozmów na temat pracy leśnika oraz innych tematów przyrodniczych. Młodzież wykazała się bardzo dobrą znajomością podstawowych drzew leśnych. Cieszy tak duże zaangażowanie szkół w promowanie wiedzy przyrodniczej.